top of page

Hva gjør Dialogkonferansen til et høydepunkt for CRM-folk år etter år?

  • Forfatterens bilde: Helga Stormo
    Helga Stormo
  • 26. mai
  • 2 min lesing
mann foran plante
På Dialogkonferansen møtes bransjefolk fra hele Norden til tre dager med faglig påfyll, gode samtaler og ny inspirasjon.

Dialogkonferansen har blitt et fast samlingspunkt for alle som jobber med CRM, lojalitet og kundeopplevelse. Her møter du folk som forstår utfordringene dine, lærer av de beste i bransjen, og reiser hjem med nye ideer, kontakter og perspektiver.


– Det er kanskje fagprogrammet som trekker folk til Dialogkonferansen første gang. Men det er stemningen og menneskene som gjør at de kommer tilbake, sier Helga Merete Fardal, prosjektleder for konferansen.


Full sal og fullt fokus: Foredragene på Dialogkonferansen samler engasjerte deltakere som vil lære, utfordres og hente ny inspirasjon.
Full sal og fullt fokus: Foredragene på Dialogkonferansen samler engasjerte deltakere som vil lære, utfordres og hente ny inspirasjon.

Dialogkonferansen arrangeres 7.–9. september på Strömstad Spa, og samler over 400 deltakere fra hele Norden. I løpet av tre dager får deltakerne innsikt fra bransjeledende foredragsholdere, og en unik ramme for å bygge nettverk og utveksle erfaringer.


– Mange som jobber med CRM, lojalitet og digital markedsføring sitter litt alene i sine roller. Her møter de andre som forstår hva de jobber med, og som står i de samme utfordringene, sier Fardal.


Helga Merete Fardal er prosjektleder for Dialogkonferansen, og lover både faglig påfyll og nye relasjoner når over 400 bransjefolk samles på Strömstad Spa i september.
Helga Merete Fardal er prosjektleder for Dialogkonferansen, og lover både faglig påfyll og nye relasjoner når over 400 bransjefolk samles på Strömstad Spa i september.


Nettverksbygging med sjøutsikt


Årets tema er “What makes your customer tick?”, og programmet tar for seg psykologien, teknologien og dataene bak kundeadferd, lojalitet og engasjement.


På scenen står blant andre:



I tillegg kommer selskaper som Telia, Vipps, SAS, Google og Bertel O. Steen med innsiktsfulle bidrag fra sine CRM- og CX-satsinger.


Men like viktig som foredragene, er det som skjer mellom slagene:


– Vi har lagt opp til en helhetlig opplevelse. Frokost ved sjøen. Grillmiddag og båttur i solnedgangen. En kostymefest som senker skuldrene og åpner for nye samtaler. Og mange små og store muligheter til å mingle, samarbeide og bli kjent på tvers av land og bransjer, sier Fardal.

Båttur i solnedgangen er blitt en fast tradisjon på Dialogkonferansen. Et uformelt høydepunkt der fagprat møter feriefølelse.
Båttur i solnedgangen er blitt en fast tradisjon på Dialogkonferansen. Et uformelt høydepunkt der fagprat møter feriefølelse.


Alt inkludert, både fag og opplevelser


Dialogkonferansen er en all-inclusive-konferanse, der både overnatting, måltider og det sosiale programmet er inkludert i deltakerbilletten.


– Vi ønsker å tilby mer enn bare faglig innhold. Vi legger til rette for gode relasjoner og lav terskel for å bli kjent, enten det skjer under en uformell frokost, i spa-avdelingen eller i en faglig diskusjon etter foredraget, sier Fardal.


Fakta om Dialogkonferansen 2025:


Tid og sted: 7.–9. september, Strömstad Spa

Deltakere: Over 400 CRM- og markedsspesialister fra hele Norden

Tema: What makes your customer tick?

Program: Mer enn 30 foredrag og caser

Arrangør: Bas Kommunikasjon

Alt inkludert: Overnatting, måltider, rådgivning og sosialt program



bottom of page